2016. aasta õmbleja 1. taseme kutse saajad
31.05.2016
 

30. mail 2016. aastal toimus Õmbleja 1. taseme kutseeksam Tallinna Tööstushariduskeskuses. Hindamiskomisjonide hinnangul on järgnevalt toodud kutsekoolide kaupa kutseeksami sooritanud ja kutsetunnistuse saavad isikud:

 
Tartu Kutsehariduskeskus
  • LIISI KUME
  • KRISTI KÕIV
Tallinna Tööstushariduskeskus  
  • MARILI LILLEÕIS
  • KATRI TEESALU
  • RIINA TÕNISTE
Narva Kutseõppekeskus  
  • LJUBOV FOMINA
  • IRINA NEIMAN
  • ALESJA PROSKURINA
 
Eesti Rõiva- ja Tekstiililiit soovib kutsetunnistuse saajatele palju õnne!
 
Volikogu liikmed 2016-2019
31.05.2016

Eesti Rõiva - ja Tekstiililiidul on uus volikogu koosseis. Vaata siit.
 
Praktik Cum Laude
14.04.2016

Hea ettevõtja!
 
On hea meel teatada, et Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkurss „Praktik Cum Laude“ on täies hoos ning kutsun teidki väärt algatusega liituma!
 
Konkursi eesmärk on tähtsustada tudengite ja kutseõppurite seas praktikat kui olulist sammu tööelus ja karjääris. See päädib sügisel parimate praktikantide valimisega kahes kategoorias – parim praktikant kutseõppes ja parim praktikant kõrghariduses.
 
Konkursile saavad tänavu kandidaate esitada toiduainete tootmise ja töötlemisega tegelevad ettevõtted, kaubandusettevõtted, rõiva- ja tekstiilitootmisega tegelevad ettevõtted, metsa- ja puidutööstuse ettevõtted, hotellid ja restoranid. Iga ettevõte saab konkursile esitada kuni kaks kandidaati: ühe kandidaadi kutseõppe ja ühe kandidaadi kõrghariduse kategoorias.
 
Konkursil osalemine on hea võimalus end noorte seas reklaamida ning näidata end kui missioonitundega ettevõtet, kes panustab aktiivselt järelkasvu koolitamisse. Kutsun teid üles juba praegu praktikante oma ettevõttes vaatama ja hindama selle pilguga, keda sooviksite omalt poolt nominendiks esitada. Kandidaate on võimalik esitada 9. septembrini 2016, täites ankeedi ja saates selle meiliaadressile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
 
Lisaks praktikantide esitamisele kutsun teid üles kampaania jooksul praktikateemadel aktiivselt kaasa rääkima. Kampaaniat saadab aktiivne kommunikatsioonikampaania nii meedias kui ka konkursi Facebooki lehel, kus soovime jagada ettevõtjate kogemuslugusid praktikantidega, ettevõtjate praktilisi soovitusi praktikantidele, infot praktikavõimaluste kohta. Olete oodatud oma kogemust jagama, kuna nii saame teie ettevõtet kui praktikabaasi ja tööandjat noorte seas reklaamida.
 
Kuna kavandame Facebooki lehel ka erinevaid praktikateemalisi auhinnamänge, on väga oodatud auhinnad, mille abil mängudest osavõttu motiveerida. Kui soovite meiega jagada oma kogemusi praktikantidega või toetada meie projekti auhindadega, palun sellest teada anda meiliaadressil: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
 
Lisainfot kampaania kohta saab lugeda Tööandjate Keskliidu kodulehel, kust leiab ka ankeedi kandidaatide esitamiseks ning detailse ülevaate konkursi korraldusliku poole kohta: http://www.employers.ee/uudised/praktik-cum-laude-parima-praktikandi-konkurss/
 
Parima praktikandi tunnustuse saanud õppurid saavad auhinnaks Estonian Business Schoolilt karjäärinõustamise ja võimaluse läbida omal valikul 6 EAP ulatuses aineid või kursuseid. Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond.
 
Parimate soovidega
Toomas Tamsar
Eesti Tööandjate Keskliidu juhataja
 
Lisainfo:
GEA OTSA (kommunikatsioonijuht)
Mob: 526 6464
Tel: 699 9308
E-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
Koduleht: www.employers.ee
Aadress: Kiriku 6, 10130 Tallinn
 
Seitse olulist põhjust, miks ettevõtted liituvad ERTL-ga
14.01.2015
1. Informatsiooni ja statistika vahendamine valdkonnas toimuva kohta.
2. Kutse- ja kutsekõrghariduse arengu mõjutamine: kutseeksamite korral-damine, kutsestandardite loomine, õppeprogrammide uuendamine, koostöö Haridus- ja Teadusministeeriumiga riikliku kutseõppe erialade ja finant-seerimise osas.
3. Koostöö Välisministeeriumi ja Eesti saatkondadega uute potentsiaalsete klientide leidmiseks liikmesettevõtetele. Lisaks Euroopa Liidu väliskau-banduspoliitika seire.
4. ERTL korraldab kaks korda aastas liikmesettevõtete juhtide kokku-saamisi ja seminare.
5. Liit on keskpunktiks liikmete vahelise informatsiooni liikumisel (tellimused, materjalid, seadmed, personali vajadus jne).
6. Eesti ja Euroopa Liidu seadusloome mõjutamine ettevõtjatele kasulikus suunas koos teiste majandusharude liitude ja Eesti Tööandjate Keskliiduga.
7. ERTL arendab suhteid rõiva- ja tekstiilitööstuse liitudega riikides, kus on meie tööstuste majandushuvid.
Liikmelisus annab võimaluse oma arvamus kuuldavaks teha ja riigi otsuseid mõjutada!

 

Meelis Virkebau
Juhatuse esimees
Eesti Rõiva- ja Tekstiililiit

 
Tallinna Tehnikakõrgkool teostab testimisi
01.01.2015