ERTL-25: AASTALÕPU SEMINAR

08.12.2018

06.detsembril toimunud ERTL traditsioonilist  seminari võõrustasid Eesti Kunstiakadeemia ja Tallinna Tehnikakõrgkool.

Päev algas ringkäiguga uues EKA õppekompleksis ning moe- ja tekstiiliosakondade õpperuumide tutvustusega prof.Piret Pupparti juhtimisel, millele järgnesid
EKA moe- ja tekstiiliosakondade arendus- ja koostööprojektide esitlused.
Kärt Ojavee ja  Annika Kaldoja ettekanne "Biomaterjalid - tänane vajadus, homne reaalsus" oli põnev ülevaade üllatavatest toormematerjalidest nagu seened, kohvipuru jne. loodud materjalidest.

Katrin Kabun´i ettekanne "Jääkvill - kasutamata ressursi rakendusvõimalused tööstusdisainis" tutvustas hea kommertsialiseerimise väljavaatega sisustustekstiili lahendust.

Reet Aus rääkis oma kogemusloos ringdisaini juurutamisest väikeettevõttes.

EKA sessiooni lõpetuseks tutvustas ERTL tegevjuht Ruta Rannala ERTL arendusprojekti - Järelkasvu ja kompetensiprogammi.
          
Jõulutundega lõunasöögi järel suunduti Tehnikakõrgkooli. 


TTK  Tootmise ja tootmiskorralduse õppekava juht Ingrid Joosti tervituse järel tutvuti  Tööstus 4.0 laboriga. Labori juhataja Kristo Vaher (fotol) esitles kaasaegseid automaatika ja robootikalahendusi tootmiskorralduses ja -juhtimises. Kristo Vaheri sõnul on õppelaboris kasutusel tööstusrobotid, mis teevad omavahel koostööd ja nii saab terve labori seadistada kui miniatuurse tehase, kus toote valmistamine on täielikult automatiseeritud ja robotiseeritud. 

   Pildiotsingu TTK labor 4.0 tulemus  

Järgnevalt tutvustas Ingrid Joost loodavat täiendõppe kava "Tööstus 4.0  tööstusettevõtetele", mille sihtrühm on ettevõtted, kes plaanivad oma juhtimis- ning tootmisprotsesside digitaliseerimist.

Tehnikakõrgkooli külastuse lõppes ringkäiguga Rõiva ja Tekstiili Instituudis, mille raames vaadati nii õppeklasse kui antropomeetria laborit ja uuriti lähemalt ka instituudi arendustöö tulemust Eesti Kaitseväele - uut vormirõiva prototüüpi, millest rääkis lähemalt töörühma liige Teele Peets.

Seminari kaasprogrammi raames külastati  7. detsembril  ERTL liikmesettevõtet OÜ AGN.  Ettevõtte juht Olar Gofman rääkis nii nüüd juba 27.aastat tegutsenud ettevõtte arengust läbi aegade ja uutest plaanidest ning väljakutsetest.  Tootmisjuht Kristi Pragi tegi seejärel põhjaliku ülevaate tootmise ja plaanitavate uute teenuste kohta.