Rõiva- ja tekstiilitööstuse valdkonna OSKA prognoos valmib 2018. aasta esimeses pooles

03.01.2018

Rõiva- ja tekstiilitööstuse valdkonda mõjutab oluliselt turunõudlus, materjalitehnoloogia kiire areng ning surve toota efektiivsemalt ja keskkonnasäästlikumalt. See annab võimalused teadus- ja arendustegevuseks, mis võib muuta töötajate struktuuri ja tuua kaasa uute oskuste vajaduse.

Tööjõu- ja oskuste vajaduse prognoosis kajastatakse erinevaid valdkonna tegevusalasid nagu rõivaste, sh pealis- ja alusrõivaste, erirõivaste ja -toodete, spordi- ja vabaaja rõivaste, kudumite ning sukkade ja sokkide tootmine, tekstiilide, sh lausmaterjalide, tehniliste tekstiilide, sisustustekstiilide, kangaste, tekstiili tarvikute jm tootmine ning nahast toodete ja jalatsite tootmine. Vaatluse all on nii disainerid, konstruktorid, tootmisprotsessi insenerid, tehnoloogid ja tootmisjuhid kui rätsepad, õmblejad, masinate operaatorid ja seadistajad, lukksepad ning teised ettevõtete arengule ja lisandväärtusele olulised ametialad.

Kutsekoja juhitava analüüsi koostamisse on juhtiva partnerina kaasatud Eesti Rõiva- ja Tekstiililiit. Kaasatud eksperdid on: Aino Haller, Haridus- ja Teadusministeerium (HTM); Anneli Reinok, Hilding Anders Baltic AS; Eeva Ojamets, AS Lindante; Ingvar Kadastu, AS Mivar; Inna Soonurm, SA Innove; Ivi Lillepuu, HTM; Kai Põldvee-Mürk, Protex Balti AS; Kersti Mikkov, Trendsetter Europe OÜ; Liivi Lõhmussaar, Tartu Kutsehariduskeskus; Maiu Antsmaa, Trimtex Baltic OÜ; Maive Sein, Nurme Production OÜ; Mare-Ann Perkmann, Tallinna Tehnikakõrgkool; Mark Raja, Mistra-Autex AS; Merle Holtsmann, AS Wendre; Mirje Burmeister, Tallinna Tööstushariduskeskus; Piret Puppart, Eesti Kunstiakadeemia; Rami Morel, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium (MKM); Riina Tenno, Tallinna Tööstushariduskeskus; Ruta Rannala ja Meelis Virkebau, Eesti Rõiva- ja Tekstiililiit; Sirje Riimaa, AS Baltika; Tiia Plamus, Tallinna Tehnikaülikool; Urmas Mägi, Fein-Elast Estonia OÜ.

Kokkuvõtlik ekspertpaneeli kogunemine toimub 07.märtsil.