TUNNUSTATUD TRIKOTAAŹTOODETE TOOTJA ACLIMA OÜ LIITUS ERTL-GA

28.09.2022

28.09.2022 on ERTL liikmeskonda arvatud tuntud trikotaaźmaterjalidest spordi- ja erirõivaste tootja Aclima OÜ. 

 

Ettevõtte arendusjuht Manni Aia tutvustab alljärgnevalt ettevõtte ajalugu ja arenguplaane.

Ettevõte asutati 12.01.1999 ja majandustegevust alustas 1999. a. aprillis esmalt Troll Balti AS nime all, hiljem Aclima Baltic AS nime.  Alates 2022 aasta augusti kuust kannab ettevõte Aclima OÜ nime. 
Ettevõte põhineb algusest peale 100 % väliskapitalil, kuuludes esialgu oma sõsarettevõtte Aclima AS ja emaettevõtte Troll Teko Holding AS-iga ühtsesse kontserni.
Alates 2021 lõpust kuulub Aclima OÜ koos oma Norra sõsarettevõttega Aclima AS uuele omanikule Open Air Group (OAG). 
Aclima OÜ asub Valgas, töötajaid on hetkel 67.
 
Ettevõtte tegevuseks on olnud läbi aastate peenvillastest ja villasegu trikotaažkangastest funktsionaalse spordipesu ja spordiriiete tootmine Aclima ASile. ACLIMA OÜ on seotud eeskätt tootmistegevusega, kuna sõsarettevõtted tegelevad turunduse ja klientide leidmise, hoidmise ja kliendisuhete arendamisega.
 
Tänaseks oleme spetsialiseerunud Aclima AS-i poolt tsiviilturu jaoks loodud “ACLIMA” brändi peenvillasegust spordi riiete ning koostöös armeedega välja töötatud spetsiaalselt relvajõududele loodud pesutoodete tootmisele. Meie toodete eripäraks on tasaõmblused ja toodetes kasutatava peenvillase kanga funktsionaalsus. Kõik tootmises kasutatavad peenvillased ja villasegused trikotaažkangad on välja töötatud sõsarettevõtte poolt. Samuti toodete disain töötatakse välja Aclima AS-i  poolt, mudelite arendus toimub Aclima OÜ ja Aclima ASi tootearendus meeskondade koostöös.
 
Ettevõtte võtmekliendiks on Aclima AS (kes turustab enamasti Skandinaaviamaades ja Euroopas), kellele suunatud tellimuste osakaal moodustab 100 % kogu aasta toodangumahust. Lisaks Valgas asuvale tehasele on meil pikaajalised allhanke koostööpartnerid Eestis, Lätis, Poolas, Leedus ja Horvaatias.
 
Hetkel on käimas uue tootmishoone ehitustööd, mille valmimisaeg on planeeritud 2022 aasta lõpuks. Uue tootmishoone valmimisega suurendatakse lao pinda ja sinna rajatakse automatiseeritud juurdelõikusosakond. Juurdelõikusseadmed on plaanis siduda ERP süsteemiga, mis võimaldab parendada tootmise planeerimist. Juurdelõikusosakonna automatiseerimisega suurendatakse juurdelõikuse võimsust ning kiirendatakse kogu juurdelõikusprotsessi.
Ettevõttel on ISO 9001 ja Öko-Tex sertfikaadid.

Ettevõttes valmivate toodete valikuga saab tutvuda siin: https://www.aclima.com/en/coll